Aktywny wypoczynek

Pojezierze Mazurskie jest także doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku. Okolice Marcinowej Woli słyną z bogatej oferty skierowanej do każdego turysty, szczególnie miłośników sportów wodnych.  To w tym miejscu można realizować swoje pasje, zwłaszcza, że liczne jeziora są doskonałym miejscem do czynnego wypoczynku.

Rejs po mazurskich wodach
Urlop lub wakacje na jachcie? To brzmi wspaniale, szczególnie, że rejs jest źródłem niezapomnianych wrażeń. Spokojne jeziora, wyjątkowa natura oraz ciekawe zakątki sprawiają, że czas spędzony na jachcie lub żaglówce zapada na długo w sercach turystów.

Rejsy statkiem Żeglugi MazurskiejAle również warto wybrać się w rejs statkiem pasażerskim. W okolicznych miejscowościach, na przykład w Giżycku, organizowane są wycieczki szlakiem mazurskich jezior.  To na wodach jeziora Dobskiego znajduje się Rezerwat Przyrody, a na nim Wyspa Ostrów, znana jako Wyspa Kormoranów. A kto słyszał legendę związaną z Wyspą Miłości, położoną na jeziorze Niegocin? Romantyczny rejs wokół licznych wysp może stanowić doskonały sposób na rozpalenie uczuć.

Jeżeli ktoś chciałby wybrać się w kameralną podróż po mazurskich wodach, to może skorzystać z oferty wypożyczenia kajaku. Na Pojezierzu Mazurskim znajdują się liczne szlaki kajakowe, które należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce oraz w Europie. Również organizowane spływy kajakowe, na przykład szlakiem rzeki Krutyni, pozwalają na podziwianie piękna mazurskiej natury.

A może coś dla odważnych?
Mazury można poznać od strony lądu, wody oraz powietrza. Odważniejsze osoby mogą wybrać się w lot motolotnią nad Krainą Tysiąca Jezior. Niezapomniane widoki nad mazurską przyrodą na długo pozostają w pamięci.  Również lot balonem nad Mazurami należy do ciekawych propozycji aktywnego wypoczynku. Lot z przyjaciółmi lub partnerem/partnerką? Propozycja poznania Mazur z perspektywy nieba, nie jednego może zaskoczyć.

Wodne szaleństwo
A jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem podniebnych podróży, to może skorzystać z oferty wodnego szaleństwa na mazurskich jeziorach. Wakeboard lub lot spadochronem za motorówką (parasailing) to interesujące propozycje dla aktywnych wczasowiczów. A może skutery wodne lub windsurfing? Każdy miłośnik sportów wodnych odnajdzie coś dla siebie. Wakacje lub czas urlopu nie muszą oznaczać monotonnych chwil, ale mogą stanowić niezwykłą przygodę na mazurskich jeziorach, szczególnie, że każdy może skorzystać z oferty dopasowanej do osobistych potrzeb.

Spacerem po Mazurach
Marcinowa Wola kolonieZwolennicy spokojnego spędzania czasu mogą wybrać się na spacer po okolicznych miejscach. Niedaleko Marcinowej Woli znajdują się niezwykle urokliwe tereny, wzbudzające zachwyt swoim pięknem. Zielone lasy, łąki oraz pola sprawiają, że czas płynie tu o wiele wolniej. Ciche i spokojne zakątki czekają na odkrycie, a fotografie tych miejsc stanowią wspaniałą pamiątkę. Warto utrwalić wyjątkowe widoki, które będą przypominały o wakacyjnych chwilach.

Podróże na dwóch kółkach
A może warto wybrać się na wycieczkę rowerową? W pobliżu Marcinowej Woli położone jest małe miasteczko – Miłki. To w tym miejscu znajduje się najstarszy kościół na Mazurach. Kościół Matki Boskiej Królowej Polski został zbudowany z kamienia polnego i cegły pod koniec XV wieku. Ale został spalony przez Tatarów i odbudowano go w 1699 roku. Z tego okresu pochodzi wieża kościoła oraz ołtarz. Obok kościoła znajduje się obelisk, poświęcony mieszkańcom Milken, którzy zginęli w czasie I Wojny Światowej.

Również liczne szlaki rowerowe prowadzące po innych mazurskich miejscowościach, umożliwiają na poznanie historii tych ziem. Każde miejsce na Mazurach związane jest z niezwykłą przeszłością, która sprawia, że gdzieniegdzie duch historii wciąż jest żywy. A rower jest doskonałym sposobem na poznanie tych miejsc.

Ciekawym szlakiem rowerowym jest trasa prowadząca z Giżycka po miejscowościach, takich jak Świdry, Pieczarki, Pozezdrze, Sztynort, Jankowo czy Piękna Góra. Długość szlaku wynosi ok. 70 km i choć przeznaczony jest dla wytrwałych turystów, to jednak stanowi interesują trasę dla miłośników historii. Szlak łączy wiele miejsc związanych z I oraz II wojną światową, na przykład główną kwaterę Himmlera lub Adolfa Hitlera w Gierłoży. Także na Mazurach znajdują się krótsze szlaki rowerowe, prowadzące po innych, niezwykłych miejscach.

Rajd Polski
Rajd PolskiNiedaleko Marcinowej Woli organizowany jest corocznie Rajd Polski, należący do najstarszych rajdów światowych. Trasa rajdu przebiega po wyznaczonych drogach województwa warmińsko-mazurskiego. Główna baza imprezy znajduje się w Mikołajkach, które słyną również z bogatej oferty turystycznej. Od 2005 roku, to w tym miejscu można podziwiać szybkie samochody i uczestniczyć w najważniejszym polskim rajdzie.